Zalety i wady pieluchowania wielorazowego cz2

Mati polskie ekologiczne pieluchy wielorazowe.

Zalety i wady ekologicznych pieluch wielorazowych.

Zalety: cz2

* przygotowanie do treningu czystości,

Dzięki temu, że od początku kontaktu z Dzieckiem, jesteśmy bardziej wyczuleni na Jego sygnały (zwłaszcza te dotyczące dyskomfortu spowodowanego uczuciem przemoczenia pieluchy) – łatwiej jest nam jako Rodzicom, przeprowadzić naukę korzystania z toalety w odpowiednim do tego wieku. Dziecko od początku uczone jest wyraźnego sygnalizowania potrzeb, a my odpowiedniej na te sygnały reakcji. Sprawia to, że pieluchowanie wielorazowe daje możliwość szybszego zrezygnowania z pieluch.

* wzornictwo,

Dla rozkochanych w rzeczach pięknych, w konkurencji wyglądu pieluch wielorazowych i jednorazowych, z całą pewnością zwyciężą te pierwsze. Obecnie wybór pieluch wielorazowych jest tak duży, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i „cieszącego oko”. Zwolennicy stylu minimalistycznego być może częściej zdecydują się na piękne, stonowane kolory otulaczy (takich jak na przykład zestaw otulacz z wkładkami MATI model Dino http://www.sklep.mamatti.pl/pl/pielucha-mati-eko-pielucha-otulacz-pieluchy-wielorazowe-mati-2-wkladki-gratis–model-pw3756–dino czy Gwiazda http://www.sklep.mamatti.pl/pl/pielucha-mati-eko-pielucha-otulacz-pieluchy-wielorazowe-mati-2-wkladki-gratis–model-pw3956–gwiazda).
Zwolennicy odrobiny szaleństwa i koloru, także z całą pewnością coś dla siebie (jak np. Eko pielucha MATI model Hello http://www.sklep.mamatti.pl/pl/pielucha-mati-eko-pielucha-otulacz-pieluchy-wielorazowe-mati-2-wkladki-gratis–model-pw3056–hello, Serduszko http://www.sklep.mamatti.pl/pl/pielucha-mati-eko-pielucha-otulacz-pieluchy-wielorazowe-mati-2-wkladki-gratis–model-pw3456–serduszko czy Cool http://www.sklep.mamatti.pl/pl/pielucha-mati-eko-pielucha-otulacz-pieluchy-wielorazowe-mati-2-wkladki-gratis–model-pw3656–cool).

Wady: cz2

* konieczność częstszego przebierania,

Pieluchy wielorazowe charakteryzują się z całą pewnością znacznie mniejszą chłonnością, niż jednorazowe. Sprawia to, że w ogólnym rozrachunku mimo wszystko trzeba poświęcić trochę więcej czasu, na przebieranie Dziecka.
Warto jednak zaznaczyć, że ten czas, który zainwestujemy w zmianę pieluszki wielorazowej oraz jej przygotowanie do powtórnego użycia, zaowocować może mniejszą ilością czasu, który być może będzie trzeba poświęcić na leczenie ewentualnych odparzeń czy zapalenia skóry.

*kłopotliwe transportowanie zużytych pieluch wielorazowych,

Pielucha jednorazowa po wykorzystaniu ląduje w koszu. Szczególnie wygodne jest to, gdy jesteśmy na spacerze, w sklepie, u znajomych czy na wycieczce.
Konieczność przechowywania w wózku czy torbie zużytej pieluchy wielorazowej czy samego wkładu, może, szczególnie na początku, wydawać się mocno kłopotliwa.
Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu. Warto, przygotowując swój „zestaw startowy” pieluchowania wielorazowego – zaopatrzyć się także w dedykowany woreczek z nieprzemakalnej tkaniny PUL, zapinanej na zamek błyskawiczny. W ten sposób bezpiecznie (bez przecieków) i komfortowo przetransportujemy zużyte wkłady czy otulacze do domu.
Warto dodać, że sam woreczek wyróżnia się także pięknym wzornictwem, a po okresie pieluchowania idealnie sprawdzi się także np. po basenie.

Reasumując – podjęcie decyzji o pieluchowaniu wielorazowym, szczególnie na początku, może wydawać się być rzeczą trudną i wymagającą wielu wyrzeczeń i zabiegów. Warto jednak rozważyć wszystkie ZA i PRZECIW, na spokojnie, bez zbędnych obaw i uprzedzeń. Może okazać się bowiem, że ta decyzja w widoczny sposób wpłynie nie tylko na kwestię czystości naszego otoczenia, ale także bezpośrednio na zdrowie naszych Pociech.

Mati polskie ekologiczne pieluchy wielorazowe.

 Czy stosowanie pieluch wielokrotnego użytku rzeczywiście ma tyle zalet?  Mati polskie ekologiczne pieluchy wielorazowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *