Jak ubrać dziecko w deszczowe dni? Krótki poradnik.

Jesień zbliża się wielkimi krokami a to zdecydowanie najmniej lubiana przez nas pora roku. Za oknem robi się coraz zimniej, ponuro i często pada deszcz. Jednak nawet w deszczową pogodę możemy cieszyć się spacerami. Najważniejszy jest odpowiedni ubiór i dobre przygotowanie. Czym młodsze dziecko tym gorzej radzi sobie z zimnem. Maluchy muszą się stopniowo przyzwyczajać do temperatury świata zewnętrznego. Ubranie dziecka na taki spacer nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli dopiero niedawno zostałaś mamą. Jakie ubranka dla dzieci będą najlepsze na deszczowe dni? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Miłej lektury.  

Jak ubierać dzieci w deszczowe dni?

Najważniejszą zasadą podczas jesiennych spacerów z dziećmi jest zakładanie im jednej warstwy więcej niż to, co ty masz na sobie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci tracą ciepło łatwiej niż dorośli. Jeśli więc wychodzisz w bluzce z długimi rękawami i kurtce, dodaj sweter lub polar do stroju dziecka. Ubieraj dziecko na cebulkę, żebyś zawsze mogła zdjąć jedną warstwę. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy dziecku nie jest za ciepło bądź za zimno jest kontrolowanie karku malucha. Jeśli kark jest spocony zdejmij mu jedną warstwę. Oznacza to, że jest po prostu za grubo ubrany. 

W deszczowe dni nie obejdzie się bez kurtki przeciwdeszczowej i wodoodpornych butów, super sprawdzą się kalosze. Dzięki nim dzieci mogą wchodzić we wszystkie kałuże i nic im nie grozi. 🙂 Ubranka, które zakładasz maluszkowi pod kurtkę przeciwdeszczową powinny być miękkie i naturalne, żeby nie sprawiały mu dyskomfortu. Przy zakupie zwróć uwagę z czego są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100% bawełny, ponieważ jest miękka w dotyku i przewiewna. 

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2023/08/23/bawelniane-ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/

http://www.blog.mamatti.pl/2023/07/07/wakacyjne-trendy-dzieciece/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *