Jak ubrać niemowlę do snu podczas panujących upałów?

Letnie wieczory potrafią być bardzo gorące. Więc pewnie wiele z Was zadaje sobie pytania: Co mogę zrobić aby mojemu dziecku nie było za gorąco w nocy? Jakie ubranka do snu dla dziecka wybrać? Jak ubrać niemowlę do snu podczas panujących upałów, żeby go nie przegrzać? Jaka powinna być odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym maluch śpi? 

Jaka powinna być odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym maluch śpi? 

Lekarze polecają utrzymywać temperaturę w granicach 19-22 ºC. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Zwłaszcza latem gdy panują ogromne upały. Jednak wszystko zależy od odpowiedniego wyboru ubranek, które Twoje dziecko ma założyć do snu. Odzież powinna być dopasowana w zależności od temperatury powietrza. Jeśli maluch będzie wystarczająco dobrze ubrany, będzie czuł się komfortowo co wpłynie korzystnie na jego sen. Możesz zostawić na noc otwarte okno a malucha ubrać tak jak na spacer. 

http://www.blog.mamatti.pl/2021/06/30/jak-ubrac-dziecko-na-spacer-latem/

Jak ubrać dziecko do snu latem, żeby go nie przegrzać? 

Zanim przejdziesz do wyboru ubranek pamiętaj, że to jak ubrać malucha zależy również od jego wieku. Jak dobrze wiemy niemowlaki szybciej tracą temperaturę ciała, zwłaszcza po kąpieli dlatego szczególnie zwróć uwagę, żeby maluch był odpowiednio ubrany. W szpitalu najlepiej ubrać dziecko w body z długim rękawem, na to założyć pajacyk oraz okryć kocykiem. Latem wybierz cienszy kocyk, aby nie przegrzać malucha. Warto, żebyś pamiętała o czapeczce dla noworodka oraz specjalnych rękawiczkach. Wszystkie wymienione rzeczy możecie dostać w naszych wyprawkach. Do 6 miesiąca najlepiej zakładać niemowlakowi body i na to śpioszki lub sam pajacyk. Czym Twoje dziecko będzie starsze tym lżej możesz go ubrać.  

Pamiętaj aby kontrolować czy dziecku nie jest za ciepło lub za zimno. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie karku malucha. Jeżeli poczujesz zimno, oznacza to, że dziecku jest chłodno i potrzebuje dodatkowej warstwy ubranka lub grubszej kołdry. Jeżeli jednak poczujesz, że dziecko się spociło, przebierz go w coś lżejszego lub odkryj kołderkę.  

Wybieraj ubranka ze 100% bawełny organicznej. 

W najbardziej upalne dni dzieci narażone są na przegrzanie. Dlatego najlepszym wyborem będą ubranka wykonane ze 100% bawełny organicznej. Unikajcie sztucznych materiałów nieprzepuszczających powietrza, ponieważ Wasz maluch może się spocić i przegrzać. Natomiast lekka bawełna pozwala na dotarcie powietrza do ciała i odparowanie potu, zapobiegając podrażnieniom na skórze dziecka. 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ FIRMY „MAMATTI”. LINK PONIŻEJ. 

http://www.mamatti.pl

ORAZ NA NASZEGO INSTAGRAMA I FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się głównie sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (http://www.mamatti.pl)   oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Godne uwagi są również nasze poprzednie wpisy na blogu:

http://www.blog.mamatti.pl/2021/07/05/jak-spakowac-dziecko-na-jednodniowa-wycieczke-szkolna-krotki-poradnik/

http://www.blog.mamatti.pl/2021/07/09/ekologiczne-ubranka-dla-dzieci-nowa-kolekcja-mamatti/

MAMATTI … z miłości do dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *