Górskie wycieczki. Jak ubrać dziecko na wycieczkę w góry?

Jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji na wycieczki z dzieckiem są polskie góry. Pakowanie dziecka na taką wycieczkę nie należy jednak do najłatwiejszych czynności. Wyjazdy wymagają odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli planujecie długie, piesze wycieczki. Zanim wybierzecie się na górską wyprawę, przemyśl, co ze sobą zabrać i co Wam się przyda. Warto pamiętać, że pogoda w górach bywa bardzo zmienna, dlatego musisz zabrać ze sobą ubrania, które przydadzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Pamiętaj również, że podczas górskich wycieczek najważniejsze jest bezpieczeństwo. Podczas przygotowania się do wycieczki, wybierz trasę, która będzie bezpieczna dla dziecka. 

Jakie ubrania wybrać na górską wyprawę?  

Jadąc z dzieckiem w góry, warto zadbać o ubiór ”na cebulkę”. Jako pierwszą warstwę postawcie na odzież umożliwiającą termoregulację ciała. Warto postawić na profesjonalną bieliznę termoaktywną, tak aby maluch się nie spocił. Na bieliznę termoaktywną warto założyć ubrania, które ochronią dziecko przed chłodem, czyli na przykład bawełniany komplet dresowy, natomiast jako trzecią warstwę wybierz ubrania zabezpieczające przed wilgocią i wiatrem – czyli kurtkę przeciwdeszczową.  
 

 

Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody w miejscu, do którego się wybieracie. Przede wszystkim, ułatwi Wam to pakowanie. Warto jednak być przygotowanym na każde warunki atmosferyczne, ponieważ pogoda często lubi płatać figle. Skład ubranek jest równie ważny. Przy zakupie nowych ubranek na wyjazd zwróć uwagę z czego są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100% bawełny, ponieważ jest miękka w dotyku i przewiewna. Produkty MAMATTI właśnie takie są, gdyż wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100%. W najbardziej upalne dni dzieci narażone są na przegrzanie. Dlatego najlepszym wyborem będą właśnie bawełniane ubranka. Unikajcie sztucznych materiałów nieprzepuszczających powietrza, ponieważ Wasz maluch może się spocić i przegrzać. Lekka bawełna natomiast, pozwala na dotarcie powietrza do ciała i odparowanie potu, zapobiegając podrażnieniom na skórze dziecka. 

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2021/09/04/jesienne-stylizacje-dla-chlopca-kolekcja-jesien-zima-2021/

http://www.blog.mamatti.pl/2021/09/08/jesienne-stylizacje-dla-dziewczynki-najnowsza-kolekcja-mamatti/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *