Jak spakować dziecko na ferie w górach?

Najczęściej wybieraną lokalizacją na wakacje zimą z dzieckiem są góry. Jednak pakowanie dziecka na taki wyjazd nie należy do najłatwiejszych czynności. Wakacje zimą, wymagają odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli planujecie uprawiać zimowe sporty. Zanim wybierzesz się na górskie wakacje, przemyśl, co ze sobą zabrać. Dobrze przygotowana lista powinna ułatwić Ci zadanie. Warto pamiętać, że pogoda w górach bywa bardzo zmienna. Czasami piękna pogoda może zamienić się w zamieć śnieżną. Właśnie dlatego musisz spakować ubrania, które przydadzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Pamiętaj, aby zadbać o bezpieczenstwo dziecka w górach. 

Oto lista niezbędnych produktów podczas wycieczek w górach: 

 1. Odpowiednie nieprzemakalne buty, przeznaczone do chodzenia po górach. 
 2. Plecak, do którego maluch może schować wszystkie niezbędne rzeczy. 
 3. Cieplejsza odzież dla malucha. Tak jak pisaliśmy powyżej, pogoda w górach bywa bardzo zmienna, dlatego ciepłe ubrania to podstawa. 
 4. Kolejnym bardzo ważnym, a nawet niezbędnym elementem jest  ciepła kurtka. 
 5. Bielizna termoaktywna. 
 6. Ciepłe spodnie – najlepiej sprawdzą się spodnie narciarskie.  
 7. Komplet dresowy, czyli wygodne spodnie dresowe lub legginsy oraz bawełniana bluza. To rzeczy, których nie może zabraknąć. Wygoda dziecka podczas wycieczek jest najważniejsza. Maluch musi czuć się wygodnie i komfortowo.  
 8. Zapasowe ubrania schowane do plecaka. 
 9. Ciepła czapka, szalik, rękawiczki 
 10. Kolejny produkt to krem z filtrem, który zawsze powinien znajdować się w zasięgu ręki.  
 11. Butelka z wodą lub termos z ciepłym napojem, aby uzupełniać płyny w trakcie dużego wysiłku. 
 12. Prowiant na drogę. Pamiętaj aby spakować również ulubione przekąski malucha.  
 13. Mokre chusteczki, chusteczki higieniczne i żel antybakteryjny. 

 

Spacery zalecane są przez cały rok, a zimowe spacery są równie ważne co spacery w inne pory roku. Oczywiście spacer jest zalecany tylko w sytuacji jeśli nie jest niebezpiecznie zimno. Jeśli spakujesz odpowiednio swojego malucha, żadne spacery nie będą mu straszne. Właśnie dlatego tak ważne są ciepłe i nieprzemakalne ubrania 

Jakie ubranka dla dzieci wybierać?

Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody w miejscu, do którego się wybieracie. Przede wszystkim, ułatwi Wam to jeszcze bardziej pakowanie. Warto jednak być przygotowanym na każde warunki atmosferyczne, ponieważ pogoda często lubi płatać figle. Skład ubranek jest równie ważny. Przy zakupie nowych ubranek na wyjazd zwróć uwagę z czego są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100% bawełny, ponieważ jest miękka w dotyku i przewiewna. Produkty MAMATTI właśnie takie są, gdyż wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100%.

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury.

http://www.blog.mamatti.pl/2021/12/27/jak-kompletowac-ubranka-dla-najmlodszych/

http://www.blog.mamatti.pl/2021/12/31/jak-wybrac-idealne-bawelniane-spodnie-dla-dziecka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *