Wiosenne spacery. Jak ubrać maluszka na spacer?      

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a na dworze robi się coraz cieplej. Wiosenne spacery to coś co lubimy najbardziej, jednak ubranie malucha na taki spacer może sprawić wiele trudności. To właśnie wiosenna pogoda potrafi być najbardziej zdradliwa. Dlatego zawsze przed wyjściem z domu sprawdź najpierw temperaturę na zewnątrz. Najlepiej dla dziecka sprawdzi się ubieranie na cebulkę, żebyś zawsze, gdy zrobi się ciepło mogła zdjąć mu jedną warstwę ubrań. 

Oto kilka prostych porad jak ubrać malucha na wiosenny spacer:    

Przy ubieraniu dziecka na spacer zawsze kierujemy się zasadą, że zakładamy mu jedną warstwę ubrań więcej niż sobie plus kocyk lub wiosenny śpiworek. Jako pierwszą warstwę załóż coś dopasowanego, może to być body lub koszulka. Ważne aby zabezpieczały plecy i brzuch maluszka. Na rynku znajdziecie body z krótkim rękawkiem, długim, a także na ramiączka, więc na pewno coś wybierzecie. 

Drugą warstwę wybieramy w zależności od wieku dziecka, dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzą się śpioszki i pajacyk. Pod pajacyk wybierz body z krótkim rękawkiem lub na ramionka, natomiast pod śpioszki – body z długim rękawem. Podczas spaceru, kiedy dziecko będzie tak ubrane, zapięcie w kroku umożliwi Ci zmianę pieluszki bez wyjmowania dziecka z wózka. Dla starszych pociech najlepszą opcją będą bawełniane koszulki, legginsy, wygodne spodnie lub komplety dresowe.

Jako trzecią warstwę najlepiej sprawdzą się kurtki przeciwwietrzne, kurtki jeansowe, a dla młodszego dziecka idealnie nada się wiosenny kombinezon. A! I oczywiście nie zapominaj o apaszce, skarpetkach oraz czymś co zasłoni uszy dziecka, może to być bawełniana czapka bądź opaska.  

 

Najważniejsza jest JAKOŚĆ!

Warto kupować produkty skupiając się na jakości, a nie ilości. Na szczęście, coraz więcej polskich marek zmienia kierunki swoich działań. Dzięki temu ich priorytetem staje się właśnie jakość wytwarzanych produktów. Ubranka od zaufanego producenta nie spowodują podrażnień i alergii u Waszych maluchów. To chyba najważniejsze. Najlepszym wyborem są ubranka wykonane ze 100% bawełny organicznej. Unikajcie sztucznych materiałów nieprzepuszczających powietrza, ponieważ Wasz maluch może się spocić i przegrzać. Lekka bawełna pozwala na dotarcie powietrza do ciała i odparowanie potu, zapobiegając podrażnieniom na skórze dziecka.  

Produkty MAMATTI wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100% oraz posiadają liczne certyfikaty, które informują klientów o zastosowaniu dzianiny o specjalnym przeznaczeniu na ubranka dla dzieci i niemowląt. Więcej o składzie naszych ubranek możecie przeczytać w naszym wpisie o składzie ubranek dla dzieci: http://www.blog.mamatti.pl/2021/01/25/dlaczego-sklad-ubranek-dla-dzieci-jest-wazny/

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury.

http://www.blog.mamatti.pl/2022/02/22/wiosenne-stylizacje/

http://www.blog.mamatti.pl/2022/02/18/wiosenne-stylizacje-dla-dziewczynek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *