Baby shower – czyli co kupić dla przyszłej mamy i dziecka.

Baby shower to impreza zorganizowana z okazji narodzin dziecka, które ma nastąpić w najbliższym czasie. Często występuje w formie niespodzianki i organizują ją najbliższe dla przyszłej mamy osoby – najczęściej przyjaciółki, bądź rodzina. W spotkaniu zazwyczaj  biorą udział same kobiety, jednak są wyjątki. Wszystko zależy od tego w jakiej formie przyszła mama chce spędzić ten dzień. Baby shower dopiero zaczyna być popularny w Polsce i nie wszyscy zdają sobie sprawę na czym polega całe wydarzenie. Uroczystość ta przyszła do Polski prosto z Ameryki, ponieważ to właśnie tam została zapoczątkowana i jest wydarzeniem obowiązkowym przed narodzinami maleństwa.

Jak dobierać prezenty? 

Całe wydarzenie polega na obdarowaniu przyszłej mamy prezentami dla malucha. Prezenty powinny być przemyślane, żeby nic się nie powtórzyło. Najlepiej jeśli zrobicie wspólną listę i podzielicie się nią z resztą gości. Niech każdy wybierze co chce kupić, wtedy unikniecie niezręcznych sytuacji. Po co przyszłej mamie dwie takie same książeczki dla dziecka, bądź dwa wózki. Możecie również wypytać przyszłą mamę czy jest coś czego jeszcze potrzebuje. Czasami może brakować jej jakiejś jednej drogiej rzeczy na którą możecie się złożyć z resztą gości. Przy wybieraniu produktów zwrócicie uwagę na praktyczność produktów oraz czy dana rzecz jest bezpieczna dla dziecka. 

Jeśli znacie płeć dziecka będzie oczywiście łatwiej wybierać prezenty. Jeśli jednak nie, to nie martwcie się, na rynku występuje masa uniwersalnych produktów, które będą pasowały zarówno do chłopca jak i dziewczynki. Z założenia przyjmuje się, że najbardziej popularne kolory dla chłopców to błękit i mięta. Dla dziewczynek są to różnego rodzaju odcienie różu. Natomiast najbardziej uniwersalne kolory to: biel, brąz, beż, szarość i czerń. Miłym gestem jest również wręczenie przyszłej mamie jakiegoś upominku. Dobrym pomysłem będzie personalizowana biżuteria. 

Co kupić? 

Wśród produktów, które najlepiej się sprawdzają jako prezenty dla maluszka możemy wymienić: pieluszki, ubranka, zabawki edukacyjne, maskotki, edukacyjne książeczki, dodatki do pokoju dziecka, album na zdjęcia z miejscem na opisy, kosmetyki dla mamy i dziecka, pościel dla maluszka, rożek, śpiworek do wózka, kokon niemowlęcy. Kolejnym bardzo praktycznym prezentem jest kosz Mojżesza, czyli alternatywa dla zwykłego łóżeczka. Kosz Mojżesz wykonany jest z materiałów naturalnych, czyli takich, które są najbezpieczniejsze dla maluszka. Jeśli chcesz kupić droższy prezent dobrym pomysłem będzie: wózek, fotelik do karmienia, fotelik do samochodu lub niania elektryczna. Możesz pomyśleć także o skompletowaniu wyprawki dla dziecka. 

Propozycje prezentów marki MAMATTI:

 

  • Wielorazowe pieluszki
  • Ubranka
  • Wyprawki – Nasze urocze wyprawki pakowane są do ozdobnego pudełeczka i składają się z 5 elementów: body, śpioszki, kaftanik, czapeczka i rękawiczki. Wszystkie nasze produkty składają się ze 100% bawełny.

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury.

http://www.blog.mamatti.pl/2022/04/27/wiosenne-akcesoria-dla-maluszka/

http://www.blog.mamatti.pl/2022/04/23/spodnie-dresowe-dla-dziecka/

Oferta hurtowa dostępna na info@mamatti.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *