Poradnik rodzica, czyli jak ubrać dziecko do snu jesienią?

Przed nami coraz zimniejsze noce. Pewnie wiele z Was zadaje sobie pytania: Co mogę zrobić, aby mojemu dziecko było ciepło w nocy? Jakie ubranka do snu dla dziecka wybrać? Jak ubrać dziecko do snu, żeby go nie przegrzać? Jaka powinna być odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym maluch śpi? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania dzisiejszego artykułu.  

Jaka powinna być odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, w którym maluch śpi?

Lekarze polecają utrzymywać temperaturę w granicach 19-22 ºC. Jednak u niektórych  rodziców wzbudza to pewne wątpliwości. Często uważają, że jest to zbyt niska temperatura. Jednak wszystko zależy od odpowiedniego wyboru ubranek, które Twoje dziecko ma założyć do snu. Odzież powinna być dopasowana w zależności od temperatury powietrza. Jeśli maluch będzie wystarczająco dobrze ubrany, będzie czuł się komfortowo co wpłynie korzystnie na jego sen.

 
Co mogę zrobić, aby mojemu dziecko było ciepło w nocy? Jak ubrać dziecko do snu jesienią, żeby go nie przegrzać? 

Zanim przejdziesz do wyboru ubranek pamiętaj, że to jak ubrać malucha zależy również od jego wieku. Jak dobrze wiemy niemowlaki szybciej tracą temperaturę ciała, zwłaszcza po kąpieli dlatego szczególnie zwróć uwagę, żeby maluch był ciepło ubrany. W szpitalu najlepiej ubrać dziecko w body z długim rękawem, na to założyć pajacyk oraz okryć kocykiem. Jednak najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem są śpiworki do snu. Warto, żebyś pamiętała o czapeczce dla noworodka oraz specjalnych rękawiczkach. Wszystkie wymienione rzeczy możecie dostać w naszych wyprawkach. Do 6 miesiąca najlepiej zakładać dziecku body i na to pajacyk. Czym Twoje dziecko będzie starsze tym lżej możesz go ubrać, wystarczy podkoszulka na ramionka i na to piżamka. Niektóre dzieci lubią spać w skarpetkach, niektóre je ściągają. Tak samo jak dorośli.  

Jakie ubranka do snu wybierać?

Dziecko, zwłaszcza malutkie musi mieć przed wszystkim wygodne ubranka, pamiętajmy, że noworodki i niemowlęta większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Dlatego warto zwracać uwagę , że metki, szwy, zapięcie na plecach, kokardki dziecku zakłócają spokojny sen. Skład ubranek jest równie ważny. Przy zakupie zwróć uwagę z czego  są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100%  bawełny,  ponieważ jest miękka w dotyku  i przewiewna. Produkty MAMATTI właśnie takie są!  Wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100%.

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2022/10/24/wygodne-i-stylowe-body-dla-dziewczynki-i-chlopca/

http://www.blog.mamatti.pl/2022/10/11/najmodniejsze-kolory-ubranek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *