Jak spakować dziecko na ferie zimowe?

Najczęściej wybieraną lokalizacją na ferie zimowe są góry. Jednak pakowanie dziecka na taki wyjazd nie należy do najłatwiejszych czynności. Wakacje zimą, wymagają odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli planujecie uprawiać zimowe sporty. Zanim wybierzesz się na górskie wakacje, przemyśl, co ze sobą zabrać. Dobrze przygotowana lista powinna ułatwić Ci zadanie. Warto pamiętać, że pogoda w górach bywa bardzo zmienna. Czasami piękna pogoda może zamienić się w zamieć śnieżną. Właśnie dlatego musisz spakować ubrania, które przydadzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Pamiętaj, aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka w górach. 

Oto lista niezbędnych produktów:  

 1. Odpowiednie nieprzemakalne buty, przeznaczone do chodzenia po górach. 
 2. Plecak, do którego maluch może schować wszystkie niezbędne rzeczy. 
 3. Cieplejsza odzież dla malucha. Tak jak pisaliśmy powyżej, pogoda w górach bywa bardzo zmienna, dlatego ciepłe ubrania to podstawa. 
 4. Kolejnym bardzo ważnym, a nawet niezbędnym elementem jest  ciepła  i nieprzemakalna kurtka. 
 5. Bielizna termoaktywna. 
 6. Ciepłe spodnie – najlepiej sprawdzą się spodnie narciarskie.  
 7. Komplet dresowy, czyli wygodne spodnie dresowe lub legginsy oraz bawełniana bluza. To rzeczy, których nie może zabraknąć. Wygoda dziecka podczas wycieczek jest najważniejsza. Maluch musi czuć się wygodnie i komfortowo.  
 8. Ciepła czapka, szalik, rękawiczki. Czapki, rękawiczki i ciepłe buty są ważne, aby chronić kończyny dziecka przed zimnem. Najlepsze czapki to takie, które ochronią głowę, uszy oraz szyje od wiatru, śniegu bądź innych czynników.
 9. Kolejny produkt to krem z filtrem, który zawsze powinien znajdować się w zasięgu ręki. 
 10. Krem mocno nawilżający.
 11. Mokre chusteczki, chusteczki higieniczne i żel antybakteryjny. 

 

Jakie ubranka dla dzieci wybierać?

Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody w miejscu, do którego wybiera się dziecko. Przede wszystkim, ułatwi Wam to jeszcze bardziej pakowanie. Warto jednak być przygotowanym na każde warunki atmosferyczne, ponieważ pogoda często lubi płatać figle. Skład ubranek jest równie ważny. Przy zakupie nowych ubranek na wyjazd zwróć uwagę z czego są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100% bawełny, ponieważ jest miękka w dotyku i przewiewna. Produkty MAMATTI właśnie takie są, gdyż wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100%.

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2023/01/13/najmodniejsze-komplety-dresowe/

http://www.blog.mamatti.pl/2022/12/27/jak-wybierac-spodnie-dla-dziecka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *