Letnia wyprawka

Jak ubierać niemowlaka latem: letnia wyprawka

Jakie więc konkretnie ubranka powinny się znaleźć w letniej wyprawce dla niemowlęcia? W czasie upałów najlepiej sprawdzi się body z krótkim rękawkiem i rampersy, a na chłodniejsze wieczory – pajacyk. Tego rodzaju ubrania bez problemu znajdziesz w ofercie marki Mamatti. Warto pamiętać, że w domu, często nagrzanym do granic możliwości, dziecko może swobodnie chodzić w samej koszulce i majtkach. Jak ubierać niemowlaka latem? Tak, by ani jego rączki i stópki nie były chłodne – oznacza to, że jest mu za zimno – ani jego kark mokry od potu – to z kolei znak, że dziecko jest ubrane za ciepło. Dlatego latem lepiej zrezygnować z ubranek z jeansu, zamszu, pełnych różnych ozdób, mogących podrażnić jego skórę.

Jak ubierać niemowlaka latem: nie zapomnij o czapeczce i sweterku

Czy latem należy ubierać niemowlęciu czapeczkę? To pytanie często trapi młodych rodziców. Odpowiedź brzmi: zazwyczaj tak. Koniecznie dzieciom do 3. miesiąca życia, podczas spacerów. W domu niemowlę nie musi mieć na głowie czapeczki, a gdy ma więcej niż 3 miesiące, można zamiast czapeczki ochronić je przed słońcem podniesioną budką od wózka. Czapeczka ochroni głowkę przed przegrzaniem i zgubnym działaniem słońca.

Jak ubierać niemowlaka latem: letnia wyprawka

Pamiętaj, by w upalne dni nie wychodzić z dzieckiem na spacer w godzinach 11-15, gdy świeci ono najmocniej.
Najlepsze pory na spacer z niemowlakiem to wczesny ranek lub wieczór. Jeśli są chłodniejsze, warto pamiętać o przewiewnym sweterku.

 

Sklep MAMATTI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *