Zatrzaski czy na guziki

Ubanka zapinane na zatrzaski czy na guziki?

 

Napki są bardziej praktyczne – w śpiochach zapinanych na guziki po pewnym czasie wyrabiają się dziurki, przez co ubranko może się rozpinać i zsuwać. W przypadku pajacyków rodzaj zapięcia również ma spore znaczenie, ale głównie dla wygody rodzica. W większości pajacyków zatrzasków jest sporo (często są nawet na całej długości ubranka) i łatwiej je zapiąć niż guziczki. Oba rodzaje ubranka warto dopasować do wzrostu dziecka (kupione na wyrost starczą na dłużej, ale malcowi będzie niezbyt wygodnie, bo nadmiar tkaniny będzie zawijał się wokół łydek albo wszyte w ubranie stopki będą się zsuwać ze stóp dziecka). Ważne: i śpioszki, i pajacyki powinny być rozpinane w kroku – po to, by łatwiej było dziecku zmienić pieluszkę bez konieczności rozbierania go całego. Bardziej praktyczne są modele, które mają rozpinane obie nogawki. Zapięcie w kroku i na nóżkach również powinno być na napy. Takie modele znajdziemy w ofercie bezpiecznych i innowacyjnych produktów marki Mamatti, która od lat specjalizuje się w produkcji ubranek dla najmłodszych i gwarantuje.

Z jakich materiałów powinny być ubranka dla dziecka?

Niemowlęce ubranka powinny być uszyte z materiałów przyjaznych skórze, najlepsza jest bawełna organiczna (którą produkuje się bez użycia sztucznych, często alergizujących substancji, jak choćby pestycydów w procesie wzrostu rośliny czy chemicznych oczyszczaczy stosowanych podczas uzyskiwania z rośliny włókien bawełnianych). Nie powinny mieć żadnych sztucznych dodatków (np. poliestru), które sprawiają, że materiał gorzej przepuszcza powietrze albo nie przepuszcza go wcale.

Ubanka zapinane na zatrzaski czy na guzi

Jest jeszcze jedna zasada: zwłaszcza niemowlęca bielizna nie może być ani za ciasna, ani zbyt luźna. Warto więc kupować maksymalnie o rozmiar większą. Mamatti w swoich wyrobach stosuje tylko wysokogatunkowe dzianiny bawełniane, czego dowodem są certyfikaty: „Bezpieczny dla Dziecka” oraz „Tekstylia Godne Zaufania”

 

>>>Sklep MAMATTI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *