W co ubrać dziecko do snu na wiosnę? cz1 Z czapeczką czy bez?

Czapeczki na noworodka i niemowlaka, kiedy stosować, a kiedy nie.

W co ubrać dziecko do snu na wiosnę?
Temat ubrania Dziecka do snu, jest niejednokrotnie tematem spędzającym sen z powiek młodych Rodziców. Wiadomo bowiem, że zdrowiu dziecka nie służy ani chłód, ani przegrzewanie. Co ważne, poczucia zimna czy gorąca, ma także duże znaczenie dla jakości snu Pociechy.
Co zatem ubrać latorośli, aby zapewnić jej optymalne warunki do spokojnego snu a zarazem nie narazić jej na przeziębienie w czasie zmiennej, wiosennej pogody?

Z czapeczką czy bez
Ważnym, z punktu widzenia nie tylko zdrowia, ale także jakości snu Maluszka jest góra, czyli główka. W polskich domach zwyczajem niejednokrotnie jest nakładanie małemu Dziecku czapeczki, szczególnie tuż po kąpieli (najczęściej w obawie o przeziębienie uszu). Tymczasem nie jest to dobre ani w profilaktyce chorób uszu, ani dla spokojnego snu.

Z punktu widzenia zdrowia uszu – lepiej jest po prostu starannie osuszyć uszko koniuszkiem ręcznika (uwaga! nie używamy do tego celu patyczków kosmetycznych). Zakładanie czapeczki po kąpieli jest na pewno wyrazem troski rodziców, ale stwarza także idealne warunki do namnażania się bakterii (środowisko ciepłe i wilgotne).
Czapeczka nie jest także potrzebna dla zapewnienia większego komfortu snu. Wręcz przeciwnie. To właśnie chłodna głowa, sprzyja zasypianiu.
Czapeczkę stosujemy podczas wyjścia na spacer lub wietrzenia w mieszkaniu.
Pozdrawiamy. 🙂

Lekkie, cieniutkie czapeczki na noworodka i niemowlaka to idealne rozwiązanie na spacery a w mieszkaniu czy w domu w przypadku przeciągów podczas wietrzenia.

Najmodniejsze bawełniane ubranka od polskiego porducenta MamattiEkologiczna polska odzież dla niemowlaków i dzieci od polskiego porducenta. Lekie czapki dla niemowąt dostępne w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *