Czy mogę być mamą i jednocześnie być EKO?

Czy mogę być mamą i jednocześnie być EKO? Czy da się być eko dla dzieci?Takie pytanie coraz częściej zadają sobie współcześni rodzice, a odpowiedź jest bardzo prosta – OCZYWIŚCIE ŻE TAK! Wystarczy trochę chęci i zaangażowania, by swoje dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia zmienić w ekologiczny tryb życia. Obecnie mamy do czynienia z katastrofa ekologiczną, którą tylko wspólnie możemy powstrzymać. Na szczęście, świadomość społeczeństwa stale rośnie, a coraz więcej ludzi skupia się na kwestiach dbania o środowisko,   w którym żyjemy. W dzisiejszych czasach ekologiczne produkty stają się bardziej popularne, także wśród firm, które poszerzają o nie swój asortyment, ułatwiając Nam do nich dostęp. Powstaje także coraz więcej kampanii zachęcających do ekologicznego trybu życia. Właśnie w tym kierunku firma „Mamatti” podąża. Od czego i kiedy zacząć misję zmiany swojego stylu życia oraz stylu życia malucha na bardziej EKO? Najlepiej od samego początku życia:  

1. Zamiana pieluszek jednorazowych na wielorazowe 

Pieluszki wielorazowe są innowacyjnym produktem, ale również przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Wykorzystywanie wielorazowych pieluch idealnie wpisuje się w styl życia zero-waste. Taki styl życia polega na jak najmniejszym wygenerowaniu odpadów i tym samym przyczynieniu się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. 

Więcej o pieluchach wielokrotnego użytku możecie przeczytać w naszych poprzednich wpisach  http://www.blog.mamatti.pl/2020/02/18/ekologiczne-pieluchy-wielorazowe/

2. Garderoba dla najmłodszych, czyli organiczne ubranka 

Również ważną kwestią jest dbanie o jakość ubranek dla dzieci. Powinny być one wykonane z najlepszej jakości bawełny organicznej. Firma “Mamatti” posiada w swoim asortymencie produkty wykonane z dzianin wysokogatunkowych, w których składzie jest 100% bawełny. Przedsiębiorstwo posiada m.in. certyfikaty: Bezpieczny dla Dziecka, „Eko-Tex”, Tekstylia Godne Zaufania. Posiadanie takich certyfikatów informuje klientów o zastosowaniu przez markę dzianiny o specjalnym przeznaczeniu na ubranka dla dzieci oraz zapewnia, że polskie ubranka dla dzieci nie posiadają w składzie chlorofenoli, pestycydów, formaldehydu, zabronionych barwników azowych, barwników alergizujących i ekstrahowanych metali ciężkich. „Mamatii” oferuje również zastosowanie w ubrankach szwu płaskiego z wykorzystaniem cienkich nici tak aby uniknąć podrażniania delikatnej skóry niemowlęcia. 

3. EKO Zabawki  

Warto również zwrócić uwagę na zabawki, którymi bawi się Twoje dziecko. Wybieraj zabawki, które nie posiadają szkodliwych dla zdrowia związków, posiadają sprawdzone certyfikaty i są oznaczone znakiem CE. Symbol CE daje gwarancję, że wyrób przeszedł pozytywnie specjalistyczne badania oraz spełnia przewidziane dla niego podstawowe normy jakości i bezpieczeństwa. Na rynku można znaleźć wiele ekologicznych zabawek, wśród nich: drewniane zabawki, zabawki z recyklingu, tektury, biodegradowalnego plastiku, włókna bambusa i wiele innych. 

4. Kosmetyki i środki czystości

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej naturalnych kosmetyków dla dzieci, jak i również dla mam. Uważaj jednak na nieuczciwych producentów. Nie każdy produkt nazwany naturalnym, w rzeczywistości taki jest. Warto bowiem czytać skład kosmetyku i samemu zdecydować czy faktycznie dany produkt jest naturalny i nie zagraża zdrowiu dziecka. Bardzo ważne, aby kosmetyki nie zawierały zbędnych parabenów czy też alkoholu. Jeśli nie umiesz czytać składu warto zwrócić uwagę czy produkt posiada na etykiecie jeden z tych certyfikatów: ECOCERT – COSMEBIO, Soil Association, NaTrue, BDIH. Świadczą one o tym, że dany produkt spełnia wymogi jakościowe. Chemiczne środki do prania również można zastąpić stosując orzechy indyjskie czy też kule piorące.  

 

 

One Comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *