Jak ubrać dziecko na spacer wiosną?

Wiosenne spacery. Jak ubrać maluszka na spacer?      

    Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a na dworze robi się coraz cieplej. Wiosenne spacery to coś co lubimy najbardziej, jednak ubranie malucha na taki spacer może sprawić wiele trudności. To właśnie wiosenna pogoda potrafi być najbardziej zdradliwa. Dlatego zawsze przed wyjściem z domu sprawdź najpierw temperaturę na zewnątrz. Najlepiej dla dziecka sprawdzi się ubieranie na cebulkę, żebyś zawsze, gdy zrobi się ciepło mogła zdjąć mu jedną warstwę ubrań. 

Oto kilka prostych porad jak ubrać malucha na wiosenny spacer:    

  • Przy ubieraniu dziecka na spacer zawsze kierujemy się zasadą, że zakładamy mu jedną warstwę ubrań więcej niż sobie plus kocyk lub wiosenny śpiworek. Jako pierwszą warstwę załóż coś dopasowanego, może to być body lub koszulka. Ważne aby zabezpieczały plecy i brzuch maluszka. Na rynku znajdziecie body z krótkim rękawkiem, długim, a także na ramiączka, więc na pewno coś wybierzecie. 
  • Drugą warstwę wybieramy w zależności od wieku dziecka, dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzą się śpioszki i pajacyk. Pod pajacyk wybierz body z krótkim rękawkiem lub na ramionka, natomiast pod śpioszki – body z długim rękawem. Podczas spaceru, kiedy dziecko będzie tak ubrane, zapięcie w kroku umożliwi Ci zmianę pieluszki bez wyjmowania dziecka z wózka. Dla starszych pociech najlepszą opcją będą bawełniane koszulki, legginsy, wygodne spodnie lub komplety dresowe.
  • Jako trzecią warstwę najlepiej sprawdzą się kurtki przeciwwietrzne, kurtki jeansowe, a dla młodszego dziecka idealnie nada się wiosenny kombinezon. A! I oczywiście nie zapominaj o apaszce, skarpetkach oraz czymś co zasłoni uszy dziecka, może to być bawełniana czapka bądź opaska.  

       Ubranka, które zakładasz maluszkowi powinny być miękkie i naturalne, żeby nie sprawiały mu dyskomfortu. Przy zakupie zwróć uwagę na materiał z którego wykonane są ubranka. Najlepiej kupować ubranka ze 100% bawełny, ponieważ jest miękka w dotyku i przewiewna. 

    Jeśli temperatura nadal schodzi poniżej 5 stopni, skorzystaj z naszego wpisu dotyczącego tego „Jak ubrać dziecko na spacer zimą?” http://www.blog.mamatti.pl/2021/02/18/zimowe-spacery-maluszka/

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy „Mamatti”. Link poniżej.  http://www.mamatti.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *