Bluza wkładana przez głowę czy rozpinana – którą wybrać dla dziecka?

     Choć niezaprzeczalnie zarówno bluzy rozpinane jak i bluzy wkładane przez głowę (zwane również kangurkami ze względu na charakterystyczną kieszeń z przodu) mają swoich zwolenników. Nie wszyscy rodzice wiedzą, który typ sprawdzi się najlepiej dla ich pociech. Oczywiście każda z nich ma swoje zalety, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę kilka konkretnych czynników, łatwiej będzie nam się zdecydować na jedną z bluz.

Na co zwrócić uwagę?

     Tak jak w przypadku wyboru zabawek czy innych ubranek, rodzice stojący przed dylematem zakupu bluzy rozpinanej lub bluzy wkładanej przez głowę muszą przede wszystkim odpowiedzieć sobie na jedno pytanie. Który typ lepiej sprawdzi się dla malucha w wieku ich pociechy? Kangurki są ciepłe, wygodne i niewątpliwie okażą się świetnym rozwiązaniem dla starszych dzieci, które już potrafią się same ubrać. Starszaki na pewno docenią nie tylko wygodę, ale również nadruki, które często zdobią przód bluz wkładanych przez głowę.

    Tymczasem młodsze dzieci mogą uznać kangurki za niewygodne. Kaptury i brak możliwości regulowania kołnierza mogą sprawić, że nie będą się one czuły komfortowo. Szczególnie dotyczy to maluchów, które nie są w stanie samodzielnie zdjąć bluzy wkładanej przez głowę. W ich wypadku lepiej sprawdzą się bluzy rozpinane, które nawet bardzo małe dziecko potrafi zdjąć i założyć samodzielnie. Nie trzeba się martwić o ostry zamek, którym mogłyby się skaleczyć – rozpinane bluzy przeznaczone dla maluchów szyte są tak, by wyeliminować to zagrożenie.

     Kolejną zmienną, którą należy wziąć pod uwagę, jest pora roku. Ciepłe i zabudowane bluzy wkładane przez głowę świetnie sprawdzą się zimą i jesienią. Tymczasem bluzy rozpinane nie tylko zazwyczaj są cieńsze, ale również pozwalają na łatwą regulację temperatury. Wystarczy rozpiąć zamek do połowy, by naszemu maluszkowi nie było za gorąco w słoneczny wiosenny dzień 🙂

Która jest lepsza?

      Choć powyższe czynniki pomogą w dokonaniu decyzji, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z nich jest lepsza. Najlepiej dostosujmy bluzę do potrzeb naszej pociechy, a jeśli jest już w stanie nam odpowiedzieć – zapytajmy, którą woli! Niewątpliwie dobrym pomysłem jest też wypróbowanie zarówno bluzy wkładanej przez głowę, jak i rozpinanej.

Zajmujemy się głównie sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (http://www.mamatti.pl) oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszego poprzedniego wpisu: http://www.blog.mamatti.pl/2021/04/11/spodniczki-tiulowe-dla-dziewczynek-z-czym-je-laczyc/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *