Jak ubrać dziecko do samolotu? Niezbędnik każdego rodzica.

Podróż samolotem z dzieckiem to niemałe wyzwanie zarówno dla samego dziecka jak i dla rodziców. Rodzice muszą mierzyć się z wieloma czynnikami, które mogą wpłynąć na zachowanie dziecka. Niestety, bardzo ciężko jest je przewidzieć, a takie czynniki mogą sprawić, że niemowlę może być zmęczone i rozdrażnione, przez co będzie płakać. A przecież tego byśmy nie chcieli. Jak ubrać dziecko do samolotu i jak spakować się ”z głową”?

1. Weź to co najpotrzebniejsze. 

Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest zabieranie ze sobą zbyt dużej ilości produktów do bagażu podręcznego. Spakujcie tylko najpotrzebniejsze rzeczy: 

  • ubranka i pieluszki na zmianę, 
  • ulubiony kocyk,  
  • smoczek i gryzak, 
  • chusteczki nawilżane, puder lub krem do pielęgnacji pupy, 
  • ulubiona książeczka oraz ulubiona przytulanka,  
  • jedzenie, przekąski, butelka do mleka, podgrzewacz oraz mleko, 
  • mata lub ręcznik do przewijania. 

2. Postaw na wygodę. 

Jedną z ważniejszych rzeczy, którą możemy zrobić, aby podróż samolotem przebiegała w komfortowych warunkach jest wybór odpowiedniego ubranka dla dziecka. Postaramy się wybrać takie elementy garderoby, które będą przede wszystkim wygodne i komfortowe dla malucha w wielogodzinnej podróży.   

Przy wyborze ubrania najlepiej zaopatrzyć się w klasyczne body, półśpioszki, bawełniane bluzki z krótkim rękawem, pajacyki, bawełniane komplety dresowe, legginsy. Takie ubranka można łączyć na różne sposoby i za każdym razem będzie to wyglądało dobrze. 

Zanim przejdziesz do wyboru ubranek pamiętaj, że to jak ubrać malucha zależy również od jego wieku. Jak dobrze wiemy niemowlaki szybciej tracą temperaturę ciała,  dlatego szczególnie zwróć uwagę, żeby maluch był odpowiednio ubrany. Warto kontrolować czy dziecku nie jest za ciepło lub za zimno. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie karku malucha. Jeżeli poczujesz zimno, oznacza to, że dziecku jest chłodno i potrzebuje dodatkowej warstwy ubranka lub grubszej kołdry. Jeżeli jednak poczujesz, że dziecko się spociło, przebierz go w coś lżejszego lub odkryj kołderkę. 

3. Zaplanuj podróż.

Jeśli to Wasza pierwsza podróż samolotem z maluchem, nie wybierajcie długich lotów. Dla dziecka jest to bardzo stresujące więc na początek wybierzcie miejsca, do których lot trwa około 2h a nie 10h. Przemyśl godzinę lotu. Wybierz taką, podczas której Wasz maluch najczęściej śpi.   

4. Jeśli karmisz – postaw na ubranie, w którym możesz karmić swojego malucha wygodnie i bez większych komplikacji.  

Trzymajcie się wymienionych powyżej zasad a gwarantujemy, że Wasza podróż samolotem przepłynie bez zarzutu.  

Produkty MAMATTI: 

Produkty MAMATTI wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100% oraz posiadają liczne certyfikaty, które informują klientów o zastosowaniu dzianiny o specjalnym przeznaczeniu na ubranka dla dzieci i niemowląt. W związku z tym, posiadanie takich certyfikatów informuje również klientów o zastosowaniu przez markę, dzianiny o specjalnym przeznaczeniu na ubranka dla dzieci. Zapewnia także, że polskie ubranka dla dzieci nie posiadają w składzie sztucznych materiałów, pestycydów, formaldehydu, zabronionych barwników azowych, barwników alergizujących i ekstrahowanych metali ciężkich.

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (http://www.mamatti.pl) oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2021/08/19/komplety-dresowe-dla-dzieci-czyli-moda-na-dres-jaki-dres-wybrac-aby-byl-zarowno-modny-i-wygodny/

http://www.blog.mamatti.pl/2021/08/02/styl-casual-moda-dziecieca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *