Jak sprawić, by jesienne spacery były przyjemne?

Jesień to zdecydowanie najmniej lubiana przez nas pora roku. Za oknem robi się coraz zimniej, ponuro i często pada deszcz. Zdecydowanie więcej osób wybiera pozostanie w domu pod ciepłym kocykiem niż długie jesienne spacery. Jednak zarówno niemowlęta jak i rodzice bardzo potrzebują świeżego powietrza. CODZIENNY spacer zalecany jest przez cały rok, ponieważ przebywanie na świeżym powietrzu pomaga niemowlętom zaaklimatyzować się w różnych porach roku oraz w cyklu dnia i nocy, a często także uspokaja. Jesienne spacery są równie ważne co spacery w inne pory roku. Tylko należy odpowiednio ubrać dziecko, ponieważ jesienna pogoda bywa bardzo zdradliwa. Należy pamiętać, że czym młodsze dziecko tym gorzej radzi sobie z zimnem. Po prostu muszą się stopniowo przyzwyczajać do temperatury świata zewnętrznego.  

Ubranie dziecka na taki spacer nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli dopiero niedawno zostałaś mamą. Ile warstw założyć? Jak ubrać, żeby nie przegrzać i żeby było mu wystarczająco ciepło? Te pytania są najczęściej zadawane wśród młodych i niedoświadczonych mam. Przedstawimy Wam kilka wskazówek jak ubrać malucha, abyście mogli wyjść na zewnątrz i cieszyć się świeżym powietrzem. 

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer? 

Najważniejszą zasadą podczas jesiennych spacerów z dziećmi jest zakładanie im jednej warstwy więcej niż to, co ty masz na sobie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci tracą ciepło łatwiej niż dorośli. Jeśli więc wychodzisz w bluzce z długimi rękawami i kurtce, dodaj sweter lub polar do stroju dziecka. Ubieraj dziecko na cebulkę, żebyś zawsze mogła zdjąć jedną warstwę. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy dziecku nie jest za ciepło bądź za zimno jest kontrolowanie karku malucha. Jeśli kark jest spocony zdejmij mu jedną warstwę. Oznacza to, że jest po prostu za grubo ubrany. 

Ubranka, które zakładasz maluszkowi powinny być miękkie i naturalne, żeby nie sprawiały mu dyskomfortu. Przy zakupie zwróć uwagę z czego  są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100%  bawełny,  ponieważ jest miękka w dotyku  i przewiewna. Jako pierwszą warstwę ubranek załóż body lub koszulkę z długim rękawem. Na to załóż bawełniane spodnie dresowe, bluzę bądź sweterek. Na sam koniec załóż jesienną kurtkę. Bardzo dobrze sprawdzi się również nasz ciepły pajac-kombinezon dwuwarstwowy. Nie zapomnij również o akcesoriach. Czapki, komin i ciepłe buty są ważne, aby chronić kończyny dziecka przed zimnem. Również ważne jest abyś zawsze miała przy sobie kocyk. Możesz go użyć do owinięcia dziecka w nosidełku lub w wózku. 

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2021/09/20/czy-warto-wybierac-ubranka-dzieciece-szyte-w-polsce/

http://www.blog.mamatti.pl/2021/09/16/jesienne-stylizacje-do-szkoly-przedszkola-kolekcja-jesien-zima-2021/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *