Wycieczki szkolne – jak spakować dziecko? Niezbędnik rodzica.

Jednodniowe wycieczki szkolne to wydarzenie, które uwielbiają dzieci. To idealny moment na spędzenie wspólnego czasu z przyjaciółmi, bez rodziców oraz super okazja do poznawania nowych miejsc. Kiedy robi się ciepło i przychodzi koniec roku szkolnego, nauczyciele często wykorzystują ten czas na jednodniowe wycieczki. Takie wycieczki czasami potrafią kształcić bardziej niż zajęcia w klasie. Jednak rodzice często spędzają dużo czasu aby zaplanować co spakować na wycieczkę szkolną. Aby wszystko poszło według planu należy bardzo dobrze przygotować dziecko. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam jakie produkty są niezbędne oraz na co zwrócić uwagę przy pakowaniu malucha.  

Lista niezbędnych rzeczy podczas jednodniowej wycieczki: 

  • Wygodny plecak, do którego spakujemy wszystkie potrzebne rzeczy. 

  • Ubrania: kurtka przeciwdeszczowa w razie deszczu oraz ciepła bluza lub sweterek, na wypadek gdyby zrobiło się chłodniej. Ubrania wybieraj adekwatnie do panującej pogody.

  • Prowiant, w którego skład powinna wchodzić woda oraz przekąski. Najlepiej jeśli będzie to kanapka i jakiś owoc. Nie pakujcie dziecku samych słodyczy i chipsów, bo może mu się po tym wszystkim zrobić niedobrze.

  • Buty – nie kupuj nowych butów specjalnie na wyjazd. Może się to skończyć bolesnymi odciskami. Wybierz najwygodniejsze buty z szafy jakie posiada.

  • Krem z filtrem. 

  • Preparat przeciwko komarom.

  • Kieszonkowe, dzięki któremu dziecko będzie w stanie kupić pamiątki lub coś do jedzenia.

  • Książka, gazetka lub komiks która zapewni zajęcie w autokarze. 

Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody w miejscu, do którego wybiera się Wasze dziecko. Przede wszystkim, ułatwi Wam to jeszcze bardziej pakowanie oraz przygotowanie listy. Warto jednak być przygotowanym na każde warunki atmosferyczne, ponieważ pogoda często lubi płatać figle. Skład ubranek jest równie ważny. Przy zakupie nowych ubranek na wyjazd zwróć uwagę z czego są wykonane. Najlepiej kupować ubranka ze 100% bawełny, ponieważ jest miękka w dotyku i przewiewna. Produkty MAMATTI właśnie takie są, gdyż wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100%. W najbardziej upalne dni dzieci narażone są na przegrzanie. Dlatego najlepszym wyborem będą właśnie bawełniane ubranka. Unikajcie sztucznych materiałów nieprzepuszczających powietrza, ponieważ Wasz maluch może się spocić i przegrzać. W przeciwieństwie do lekkiej bawełny, która pozwala na dotarcie powietrza do ciała i odparowanie potu, zapobiegając podrażnieniom na skórze dziecka. 

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury.

http://www.blog.mamatti.pl/2022/07/04/co-spakowac-na-wakacje-z-dzieckiem/

http://www.blog.mamatti.pl/2022/06/19/stylizacje-dzieciece-z-ogrodniczkami-w-roli-glownej/

Oferta hurtowa dostępna na info@mamatti.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *