Jakie kolory ubranek wybierać dla malucha?

Ubranka dla malucha zazwyczaj kojarzą nam się z różnobarwnością. Czy to dobrze, czy źle i na jakie kolory powinniśmy postawić? Tak naprawdę wszystko zależy od Waszych preferencji oraz tego co lubią Wasze dzieci. Oczywiście tylko, jeśli już same umieją wybierać ubranka, które chcą założyć.

Występują dwie grupy kolorów. Pierwsza to kolory neutralne, czyli – biel, beż, szarość. Natomiast druga to te bardziej zwariowane, czyli tak zwane kolory tęczy. Jednak od wielu lat najpopularniejszymi kolorami jest kolor różowy i niebieski. Przyjęło się, że kolor różowy jest dedykowany głównie dla dziewczynek, a niebieski – dla chłopców. Spójrzmy prawdzie w oczy różowe ubranka potrafią skraść serca małych dziewczynek i ich mam, zwłaszcza jeśli są dodatkowo wzbogacone o tiul i kokardki – dziewczynki wyglądają w nich jak księżniczki. Niebieskie ubranka z reguły posiadają bardziej męskie wzory oraz krój. Jednak żyjemy w czasach, w których nie ma to większego znaczenia, dlatego warto eksperymentować i znaleźć coś w czym Wasze pociechy będą czuły się najlepiej. W tym sezonie królują przygaszone kolory. Coraz częściej sięgamy po takie kolory jak przygaszony niebieski, zielony czy też popularny „brudny” róż. Kolejnym motywem przewodnim jest kolor brązowy. Kolor brązowy występuje w wielu odcieniach i sprawdzi się idealnie na ubrankach zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Również dobrze sprawdzą się różne wzory na ubrankach. Kwiatki, kropki, serduszka, printy zwierzęce, motyw kosmosu, autka, dinozaury oraz delikatne napisy to coś co zawsze się super sprawdzi oraz będzie wyglądało bardzo modnie. 

Jakie ubranka wybierać na prezent dla dziecka?

Jeśli kupujecie ubranka na prezent wybierzcie jednak te kolory neutralne, czyli takie które podpasują każdemu. Nie wszyscy są fanami kolorowych ubranek. Szarość oraz beż będą wyglądały pięknie zarówno u dziewczynek jak i chłopców. Dzieci ubrane w neutralne kolory wyglądają bardzo schludnie i elegancko.  

Pamiętajcie, że kiedy Wasze dzieci dorosną i same będą chciały wybierać swoją garderobę – pozwólcie im na to! Może czasami nie wszystko będzie do siebie pasowało, ale ważne żeby każdy maluch miał swój ulubiony ciuszek i nosił go z dumą!  

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury.

http://www.blog.mamatti.pl/2022/07/22/letnia-wyprawka-do-szpitala/

http://www.blog.mamatti.pl/2022/07/07/wycieczki-szkolne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *