Śpioszki lub pajacyk

Jak ubrać niemowlę wiosną

śpioszki lub pajacyk

Jak ubrać niemowlę wiosną, gdy dziecko ma już na sobie body? Kolejna warstwa to śpioszki lub pajacyk. Pajacyk jest lepszym wyborem, gdy dziecko nosi body bez rękawów, natmiast śpioszki dobieramy do body z rękawami. Pamiętajmy też o wygodzie – zarówno samego niemowlęcia, jak i rodzica, który stanie przed zadaniem ubrania żywotnego dziecka. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na ubranka z zatrzaskami z boku lub pośrodku, tak by, nie trzeba było przedostawać poszczególnych warstw przez główkę dziecka.

Jak ubrać niemowlę wiosną: sweterek

Sweterek lub bluza to kolejna warstwa ubrań do założenia. Gdyby jednak podczas spaceru zrobiło się zbyt ciepło, zawsze można je zdjąć. Wybierając je, również trzeba postawić na wygodę. Najlepiej więc, by sweterek był rozpinany, a bluza bez kaptura, który utrudnia jej ubieranie.

Jak ubrać niemowlę wiosną: kombinezon lub kurtka i spodenki
Jak ubrać niemowlę wiosną śpioszki lub pajacyk

Najcieplejszą warstwę dziecięcego ubrania stanowią kombinzezon/kurtka ze spodenkami. Ani kombinezon, ani kurtka nie muszą być puchowe. Pierwszy z nich jest dobrym rozwiązaniem na zimniejsze dni, drugi zestaw – na cieplejsze. Kombinezon lepiej sprawdzi się wśród najmłodszych dzieci, a kurtka i spodenki zapewnią większą swobodę ruchów niemowlętom, które próbują stawiać swoje pierwsze kroki.

Jak ubrać niemowlę wiosną: skarpetki i czapeczka

Nie zapominając o czapeczce, najlepiej z przyjaznej skórze dziecka bawełnie. Tego rodzaju produkty znajdziesz w kolekcji Mamatti. Pamiętajmy, że to w większości przez głowę ucieka z naszego ciała ciepło, a w wiosennej czapce nie będzie niemowlęciu zbyt ciepło. Jeśli chodzi o skarpetki – tu również najlepiej sprawdzą się wygodne, przyległe do ciałka, bawełniane produkty.

 Dobrze wiedzieć

Dziecko, które podróżuje w głębokim wózku, powinno mieć na sobie jedną warstwę ubrania więcej niż dorosły. Natomiast to, które już stawia samodzielne kroki i chętnie spaceruje – o jedną warstwę mniej niż rodzic.

Zapraszamy na zakupy do e-SKLEPU MAMATTI

5 najważniejszych wskazówek Jak ubrać niemowlę wiosną?⇒

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *