Ubranka dla noworodka

Body dla noworodka

Body dla noworodka: jaki rozmiar wybrać?

Nie da się przewidzieć ile będzie mierzyło dziecko. Może odziedziczyć wzrost po rodzicach i mierzyć mniej więcej tyle ile oni w dniu narodzin, ale wcale nie musi. Dlatego najbezpieczniej jest kupić kilka sztuk body w rozmiarze 56 oraz kilka w rozmiarze 62. Jeśli niemowlę będzie mierzyło więcej niż 56 centymetrów, może się okazać, że rozmiar 62 będzie tym najodpowiedniejszym. A jeśli nie, na pewno kiedyś przyda się komuś z rodziny.

Body dla noworodka: jakie dzianiny kupować?

Skóra noworodka jest cienka i delikatna – nawet o połowę cieńsza od skóry kilkuletniego dziecka! Wymaga specjalnej pielęgnacji: trzeba ją codziennie natłuszczać emolientami przeznaczonymi do skóry niemowląt, aby wzmocnić jej warstwę lipidową i ochronić przed wysuszaniem. Równie ważnym elementem jest wybór odpowiednich ubranek. Powinny być wykonane z materiałów oddychających, niepodrażniających wrażliwej skóry niemowlaka. Najlepszym wyborem jest stuprocentowa bawełna, najlepiej certyfikowana, taka jaką proponuje Mamatti. Dzięki temu mamy pewność, że dajemy naszemu dziecko wszystko, co najlepsze.

Body dla noworodka: z krótkim rękawem czy z długim?

mamatti sklep on-line, body dla niemowlaka

mamatti sklep on-line, body dla niemowlaka

Tutaj odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od pory roku, w której urodziło się dziecko. Jednak nawet jeśli niemowlę przyszło na świat latem, dobrze jest mieć kilka sztuk body z długim rękawem. Mogą się trafić chłodniejsze, deszczowe dni, kiedy takie body będzie w sam raz. I odwrotnie: zimą również dobrze mieć kilka sztuk body z krótkim rękawem, które przydadzą się w domu.

Sowy Mamatti. the night owls team

jaki rozmiar wybrać, czy kupować rozpinane

One Comment Add yours

  1. Ola pisze:

    Świetny, bardzo ciekawy post. U mojej córci na przykład sprawdziły się dopiero śpioszki i body ze sklepu http://www.lencia.pl. Wcześniej próbowałem wszystkiego, ale dopiero antyalergiczne ubranka dla dzieci przyniosły jej komfort i swobodę. Naprawdę, moim zdaniem są idealne dla niemowląt ze skórą wyjątkowo skłonny do alergii i podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *