Pajacyk czy śpioszki? Czym się różnią oraz co wybrać?

Czym różnią się śpioszki od pajacyka? Nazewnictwo dziecięcych ubranek często wprawia świeżo upieczonych rodziców w zakłopotanie. W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić na czym polegają różnice między tymi ubrankami dla dzieci. Podpowiemy również, które z nich bardziej się sprawdzi na codzień oraz w jakich okolicznościach z nich korzystać.   

Pajacyk niemowlęcy 

Pajacyk to wygodne ubranko jednoczęściowe, które idealnie sprawdzi się dla Waszych maluszków. W chłodniejsze dni można go założyć na body, kaftanik lub zwykłą bluzeczkę, natomiast w cieplejsze dni wystarczy założyć pajacyk na gołą skórę dziecka, żeby go nie przegrzać. Dzieci, zwłaszcza malutkie muszą mieć przede wszystkim wygodne ubranka. Pamiętajmy, że noworodki i niemowlęta większość czasu spędzają w pozycji leżącej, dlatego warto zwracać uwagę, że metki, szwy, zapięcie na plecach, kokardki zakłócają dziecku spokojny sen. Właśnie dlatego pajacyki dla dzieci są najwygodniejszym rozwiązaniem. 

Nasze pajacyki

W naszym asortymencie możecie znaleźć klasyczne pajacyki ze stopkami oraz modele bezstopowe. Modele bezstopowe sprawdzą się najlepiej dla starszych dzieci, które zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. Pamiętaj aby wybierać ubranka dobrej jakości oraz z dobrym składem, ponieważ skład ubranek dla dzieci jest bardzo ważny. Nie zapomnij zwrócić uwagę na skład przy wyborze produktu, który chcesz zakupić. Jeśli sama przykładasz wagę do jakości wybieranych przez Ciebie ubrań, warto również pamiętać o dziecku, które posiada bardziej wrażliwą skórę i narażone jest na różnego rodzaju podrażnienia. Produkty MAMATTI wykonane są z dzianin wysokogatunkowych o składzie surowcowym bawełna 100%. 

Śpioszki niemowlęce

Śpioszki to inaczej pajacyk ale na ramionka. Sprawdzi się idealnie w połączeniu z body, koszulką lub kaftanikiem. Są obok pajacyków i body jednym z najpopularniejszych ubranek dla noworodków. Posiadają długie spodenki z zabudowanymi stópkami i szerokimi ramiączkami z zapięciami, umożliwiającymi szybie zdejmowanie. Śpioszki sprawdzą się dobrze jako piżamka szczególnie w cieplejsze dni. 

Co wybrać?  

Pajacyk sprawdzi się lepiej w chłodniejsze dni, natomiast śpioszki latem. Największą zaletą pajacyka jest to, że można go szybko i wygodnie założyć dziecku. Pajacyki i śpioszki to jedne z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Można je założyć zawsze i wszędzie. Jednak pajacyki wygrywają ze śpioszkami ze względu na łatwiejsze zapinanie.  

ZAPRASZAMY NA NASZEGO INSTAGRAMA ORAZ FACEBOOKA:

https://www.instagram.com/mamatti.pl/ 

https://www.facebook.com/Mamattipl/

Zajmujemy się sprzedażą hurtową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy – info@mamatti.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszych poprzednich wpisów. Miłej lektury. 

http://www.blog.mamatti.pl/2021/09/24/jak-sprawic-by-jesienne-spacery-byly-przyjemne/

http://www.blog.mamatti.pl/2021/09/28/bawelniane-ubrania-dla-dzieci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *